Skip to content
Slide

Palju Kaupa Kohe Saadaval!

Slide

Leia Soodne Pakkumine

Lava Eco

Kiire ja lihtne paigaldus

Vajad korstent, mis oleks vastupidav ja lihtsasti paigaldatav? Lava Eco moodulkorsten on sellisel juhul kõige turvalisem valik, millega hoiad kokku nii aega kui raha.

See on lihtsasti paigaldatav ja vastupidav korsten, mis sobib kõikidele puuküttega kütteseadmetele: pliidid, ahjud, kaminad ja saunakerised.

Lava Eco korstnaplokid on ühed kõige keskkonnasäästlikumad. Tooraine pärineb 90% metalli- ja klaasitööstuse materjalide taaskasutusest. Selline tooraine jäljendab vulkaanilist tuhka, kuid on tänu tootmisprotsessile oluliselt stabiilsem. Tulemuseks saame väga vastupidavad korstnaplokid, mis tagavad töökindluse ka kõrgetel temperatuuridel.

benders-lava
  • 10 aastat garantiid
  • Töötemperatuur kuni 600 C
  • 90% keskkonnasäästlikum
  • Kiire ja mugav paigaldus

Korstna kõrgus

Korstnapits peab ulatuma katusepinnast või muude ehitusosade suhtes nii kõrgele, et oleks tagatud küllaldane tuleohutus ja tõmme. Parema tõmbe tagamiseks on kasulik korsten paigutada võimalikult harja lähedale. Tuleohutusnõuded näevad ette, et korsten peab ulatuma vähemalt 800 mm üle katusepinna.

Millist müürisegu tuleks kasutada korstna ladumisel?

Korstna ladumiseks on pakkuda erinevaid müürisegusid, kuid Benders Lava korstnasegu puhul on tegemist järele proovitud lahendusega, mida saame omalt poolt soovitada. Benders Lava korstnasegude ja originaaltoodetega on võimalik lihtsam moodulkorsten paigaldada ühe päevaga. Tavatingimustes on liimsegude kasutamise puhul soovituslikuks minimaalseks temperatuuriks +5°C, miinuskraadidega tuleb segule paigaldamisel lisada tsementsegudele mõeldud, spetsiaalset külmalisandit.

Küttekolde lõõriga ühendamine

Ühte suitsulõõri on lubatud ühendada korraga kaks küttekollet, seda tingimusel, et mõlemad kolded asuvad samal korrusel ja kolletes kasutatav küttematerjal on sama. Tulekollete ühenduste vahe peab olema minimaalselt 600 mm ning mõlemad kolded vajavad eraldi siibrit (paigaldatakse tulekolde ja korstna vahele).

Ühte suitsulõõri ühendatud küttekoldeid ei ole lubatud samaaegselt kütta. Erandina tuleb välja tuua kütteseadmed nagu saunakerised jms., mille puhul väljundgaaside temperatuur on üle 400°C. Sellised kolded tuleb alati ühendada eraldi suitsulõõri.

Saunakerise ja korstna ühendamine

Saunakerisest väljuvate gaaside temperatuur on üle 400 °C, see on ka põhjuseks, miks kerisele nähakse alati ette eraldi suitsulõõr.

Vihmamüts, korstnamantel ja tihenduskoplekt

Vihmamüts ja korstnamantel pikendavad korstnapitsi eluiga ning on kaitseks ilmastikuolude eest. Tihenduskomplekt koosneb liigendusliistust ja tihenduslindist. Komplekt kindlustab, et korstna läbiviik katusest oleks korrektselt vormistatud ja vettpidav.

Moodulkorstna täiskomplekt

Moodulkorstna komplekti kuulub korstnasegu, läbiviikude tihendusteip, siiber, korstna katteplekkide komplekt, puhastusluuk ja selle korpus, korstna tugiraud, läbiviigu ääris ja läbiviigu isolatsioon. Komplekti aitab kokku panna Bendersi koolitatud spetsialist. Konsultatsiooniks helista või saada päring.

(1.6) Korstna joonis 2022 Lava Eco
Benders Lava Eco paigaldusjuhend

Moodulkorstna paigaldusjuhend

Oleme sinu jaoks kokku pannud samm-sammulise paigaldusjuhendi,mis aitab anda ülevaate Lava Eco moodulkorstna ehitusest.

Vaata juhendit

Ühe lõõriga korsten

Benders Lava Eco moodulkorsten on ühed kõige keskkonnasäästlikumad korstnad, mille tooraine pärineb 90% metalli- ja klaasitööstuse jääkidest. Säästlik hind sinu rahakotile pealekauba.

Lava Eco korstnatel on CE-märgis ja need sobivad kasutamiseks põhjamaistesse oludesse. Moodulkortna võib soovi korral ehitada küttekolde pealt, küljelt või tagant väljuva lõõriga.

Korstna pinna saab viimistleda vastavalt soovile, täpselt sellise, mis sinu interjööriga kokku sobib. 

Soovid, et sinu korsten oleks tuleohutu? Lava Eco 180 ja Eco 150 on mõlemad sobilikud valikud tuleohutu korstna ehitamiseks.

Kahe ja kolme lõõriga korsten

Kas soovid kahe või kolme lõõriga korstent? Lava Eco korstnaga on mõlemad lahendused võimalikud. Paigalda kaks või ka kolm 150 mm või 180 mm plokki kõrvuti, kinnitades plokid üksteise külge korstnasegu või S2-kategooria segu abil. 

Arvestada tuleks sellega, et kui erinevate mõõtudega korstnaplokke omavahel kombineerida, siis välisilme jääb erimõõdu tõttu erinev. 

Pärast korstna paigaldamist saab pinna viimsitleda tsemendipõhise seguga (kiudsegu või korstnasegu). Korstna plokkide vuugid tuleks katta klaaskiudvõrguga ja võrk katta veelkord segukihiga. Seejärel võib korstna siseruumides katta antiikkrohviga või pahteldada ja värvida. 

Klaaskiudvõrgu kasutamine on väga soovitatav, sest sellisel juhul ei teki vuugis pragusid.

Korstna paigaldamine on kiire, sest plokid on täpsete mõõtmetega ja kerged ning kasutada ei ole vaja eraldi sisetoru ega tulekindlat villa.

Tehnilised andmed

Lava Eco 150. Suitsulõõr 150 mm.

Kõrgus 250 mm Välismõõtmed 350 × 350 mm
Mass ca 23 kg Kogus alusel tk24/tk = 6 m

Lava Eco 180. Suitsulõõr 180 mm.

Kõrgus 250 mm Välismõõtmed380 × 380 mm
Massca 24 kg Kogus alusel tk24/tk = 6 m
tonamoodul

Moodulkorsten täiskomplektina

Selleks, et korsten töötaks laitmatult, on vaja kvaliteetseid tooteid. Meie valikust leiad kõik vajaliku ühe eeskujuliku moodulkorstna ehituseks. Seda alates esimesest korstnaplokist kuni ilmastikukindla korstnamütsini välja.

Päringuvorm

Kui saadad meile alloleva vormi kaudu päringu, võtame sinuga hiljemalt järgmisel tööpäeval ühendust.

Meie konsultatsioon on täiesti tasuta ega kohusta sind millekski. Lubame, et pärast konsultatsiooni on sul parem ülevaade võimalikest lahendustest, moodulkorstna hinnast ja vajaminevate materjalide kogustest.

    Lisainfo

    Nõustun oma e-maili kasutamisega küsimusele vastuse saatmisel ja vajadusel ka korduvaks kirjavahetuseks antud teemal.*